Mezinárodní den úsměvu si každým rokem připomínáme 5. října. Podíváme se, jaká je historie tohoto významného dne a na který rok připadl první Mezinárodní den úsměvu. Také vám dáme tipy na to, jakým způsobem můžete Mezinárodní den úsměvu nejlépe oslavit.
Na Mezinárodní den úsměvu se usmívejte více než obvykle
Úsměv a dobrá nálada jsou k životu důležité. Během Mezinárodního dne úsměvu to platí dvojnásob, neboť tento významný den je věnován právě úsměvům. 5. října, kdy slavíme Mezinárodní den úsměvu, se proto usmívejte nejen sami pro sebe, ale také na druhé.
Když se na vás někdo druhý usměje, zkuste mu tento úsměv opětovat. A nejen na Mezinárodní den úsměvu 5. října. Úsměv vyjadřuje laskavost, dobrou náladu a povzbuzení, pro někoho představuje také příjemnou součást pozdravu. Zkuste zkrátka úsměv více začlenit do svého života – na Mezinárodní den úsměvu máte skvělou příležitost, jak s tím začít.
Proč je úsměv v životě důležitý
Mezinárodní den úsměvu apeluje na to, že smích podporuje jak naše fyzické, tak psychické zdraví. Posiluje totiž fungování imunitního systému, snižuje stres, tlumí úzkosti i napětí. I když jste si to možná nikdy neuvědomili, smích a dobrá nálada také zmírňují bolest a usnadňují hojení.
Pokud se budete příjemně usmívat na druhé, ve většině případů tím vzbudíte pozitivní reakce. Prostřednictvím úsměvu, který je skvělým komunikačním prostředkem, tak můžete pěstovat dobré vztahy v rodině, mezi přáteli i na pracovišti.
Zajímavá fakta o úsměvu
● Když se usmějete, využijete 5 až 53 svalů ve své tváři.
● Vědci zjistili, že existuje 19 typů úsměvů.
● Děti se rodí se schopností usmívat se. Usmívají se dřív, než začnou mluvit.
● Podle statistik se usmívají více ženy než muži.
● Úsměv je univerzální známkou štěstí.
● Úsměv nestojí nic, ale v životě vám toho přinese spoustu.
Historie Mezinárodního dne úsměvu
Mezinárodní den úsměvu se poprvé slavil po celém světě v roce 1999. Kořeny tohoto významného dne však sahají až do roku 1963, kdy americký malíř a tvůrce reklam Harvey Ross Ball z amerického Massachusetts namaloval legendárního smajlíka. Stalo se tak v rámci kampaně pro společnost State Mutual Life Insurance. Ball chtěl prostřednictvím navrženého žlutého usmívajícího se smajlíka šířit dobrou náladu a rozveselovat ostatní.
Od doby svého vzniku v roce 1963 se stal smajlík symbolem úsměvu, štěstí a pozitivity po celém světě. Jeho autor, Harvey Ross Ball, v roce 1999 založil nadaci World Smile Foundation, která právě v roce 1999 uspořádala první Mezinárodní den úsměvu. Od té doby se tento den určený úsměvu, dobré náladě a dobrým skutkům slaví každoročně 5. října po celém světě.
Tipy, jak oslavit Mezinárodní den úsměvu
● Jakým způsobem oslavit Mezinárodní den úsměvu, který připadá na 5. října? Máte spoustu možností. Co tedy na Mezinárodní den úsměvu dělat?
● Usmějte se na každého, koho potkáte. Toto milé gesto může druhým příjemně změnit den.
● Řekněte druhým úsměvný vtip.
● Věnujte se dobrovolnické činnosti. Díky tomu vykouzlíte úsměv na tváři lidem, kteří vám za to budou velmi vděčni.
● Nešetřete smajlíky ani v písemném projevu.
● Nakreslete smajlíka a tento milý obrázek věnujte druhým.
● Udělejte sami sobě radost malým, ale milým dárkem se smajlíkem. Může jít o antistresovou hračku, plyšáka nebo keramický hrnek s potiskem. Dárkem s úsměvem můžete obdarovat u příležitosti Mezinárodního dne úsměvu také své blízké.
Nejen na Mezinárodní den úsměvu si uvědomte, jaký význam má pro kvalitu našeho života úsměv. Stačí se usmívat a dělat to častěji - bude se nám žít a fungovat mnohem lépe. Proto se přestaňte mračit a vzpomeňte si na to, že když se začnete usmívat, bude se s vámi smát i svět kolem vás.